Mulo Francel: Crossing Life Lines

24. září 2020

Nová deska německého saxofonisty. Přináší 13 kompozic, nad kterými spojilo síly 11 evropských muzikantů. Poslechněte si recenzi, kterou připravil Milan Bátor.

(…) Fúze jazzu, etnických prvků a klasické hudby má v instrumentálním podání svity kolem Francela velké charisma a svěžest. Dominantou je pochopitelně soprán a tenor saxofon Francela, ale nádhernou barvu má také vibrafon Izabelly Effenberg, sofistikované kytarové linky Phillipa Schiepeka a klavír Davida Gazarova Berna Lhotského. Z českých muzikantů je na albu zastoupen violoncellista Jiří Bárta, který vystřihnul báječné sólo v písni Sám s děvčetem v dešti. Nahrávka Mulo Francela na mne dýchla nostalgií a příjemnou atmosférou, které nechybí hravost, zasnění ani dravější energie. Vyhýbá se úspěšně vulgarizaci smutku v podobě přehnaného sentimentu. (…)

Nahrávka vyšla u vydavatelství GLM Music.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.