MŠMT podpořilo vynikající výzkumné projekty

29. červen 2012

Na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy byly včera slavnostně předány smlouvy a tak zahájeno řešení prvních projektů nového programu podpory výzkumu, experimentálního vývoje a inovací nazvaného ERC CZ.

ERC je zde zkratka anglického názvu Evropské rady pro výzkum, protože se jedná o vysoce perspektivní a kvalitní projekty výzkumu, které uspěly v mezinárodním hodnocení a obstály v silné konkurenci stovek ostatních, takže je Evropská rada pro výzkum doporučila k realizaci.

Kvůli nedostatku evropských finančních prostředků však nemohly být dosud zahájeny. Jelikož však řeší důležité a aktuální problémy, bylo rozhodnuto tyto projekty podpořit z národních zdrojů a uskutečnit ve výzkumné organizaci na území České republiky.

autor: Jana Olivová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.