Markéta Foukalová, Martin Brunner a Beata Hlavenková zahrají v Radiocafé. Přijďte na koncert

5. duben 2022

Na koncertu vám zpěvačka Markéta Foukalová a pianista Martin Brunner představí zhudebněné básně Věry Koubové. Komorní sestavu doplní hráčka na klávesové nástroje Beata Hlavenková, aktuálně nominovaná na dvě ceny Anděl.

7. 4. 2022, 19:00
Radiocafé, Vinohradská 12, Praha 2
Vstup volný

Zpěvačku Markétu Foukalovou, jazzový svět zřejmě poprvé zaznamenal v kapele Lanugo, která ale brzy po svém vzniku na dobro vyšla z jazzových kruhů a stala se nezávislou indie-rockovou skupinou. Na čtvrtečním koncertu v Radiocafé se proto k tomuto období oklikou opět přiblíží, podobně jako před lety s Concept Art Orchestra na vánočním albu. Jazzový feeling k jejímu zpěvu tentokrát přimkne pianista Martin Brunner ml., jemuž patří autorství hudby celého večera.

Otázkou naopak bude, jakou hudební řečí odpoví Beata Hlavenková, která navzdory svým aktuálním hudebním projektům stále udržuje kontakt s jemnými nuancemi jazzu především coby autorka nedělních Jazzových podvečerů na Vltavě i svým jazzovým muzikantským základem.

Markéta Foukalová, Martin Brunner a Beata Hlavenková zahrají v Radiocafé
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.