Marie Svatošová, lékařka, spisovatelka, zakladatelka českého hospicového hnutí. Moderuje Eva Hazdrová-Kopecká

28. březen 2019

Lékařka, spisovatelka, zakladatelka hospicového hnutí v České republice, držitelka několika státních vyznamenání. V roce 1995 stála u zrodu prvního českého hospice v Červeném Kostelci. Od té doby neúnavně propaguje myšlenku hospiců, připravuje přednášky, píše knihy, které se řadí k bestsellerům. Jedna z nich se jmenuje Hospice a Umění doprovázet.

Vizitka tedy tentokrát byla zejména o umění dopřát umírajícím bezbolestný a důstojný odchod z tohoto světa a nebýt při tom sám. S doktorkou  Marií Svatošovou mluvila Eva Hazdrová Kopecká.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.