Lunapark pesimismu. Hudební bilance 2022 s Pavlem Klusákem: Nezávislá scéna pohledem britských médií

1. prosinec 2022

Nastal čas výročních žebříčků, výročních anket a publicistických diagnóz přítomnosti. Ve čtyřech hodinových dílech se Pavel Klusák rozhlíží především po světových médiích a zjišťuje, co je nového v hudbě 2022.

Každé ze čtyř vydání je laděné jinak: první zastavení patří indie popu a písním, další dvě experimentátorům, avantgardám a dnešnímu undergroundu, čtvrtý díl je věnován současné práci s archivy a reedicemi.

Takže v tomto vydání: angloamerická scéna s důrazem na výroční bilance podle britských globálně distribuovaných měsíčníků Uncut a Mojo, podle prodejní sítě pro menší vydavatele Rough Trade nebo podle rozhlasové stanice BBC Radio 6. V playlistu hledejte: Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Wilco, Big Thief, Yard Act, Weyes Blood, The Smile, Wet Leg, The Comet Is Coming, Sudan Archives a další.

autor: Pavel Klusák
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.