Lidé z protinacistického odboje v protektorátu

03493870.jpeg

Hrdinové, antihrdinové, vojáci i civilisté, deset příběhů o možnosti vybrat si, kterou stranu je třeba hájit, za jaký ideál je nutné položit život.

Desetidílný seriál poslouchejte na Vltavě od 19. října 2015 vždy v 15:20. Po odvysílání se jednotlivé díly objeví v jednom článku také na stránce Hrdina.cz.


Oldřich Frolík. Jeden z 294 pomocníků parašutistů, kteří provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Jan Řezáč. V jeho bytě se v době protektorátu scházela skupina mladých levicových intelektuálů. Zde byl sestaven legendární sborník Chodci zeleně.

Generál Radola Gajda. Jeden z nejkontroverznějších mužů našich vojenských dějin. Uznávaný vojenský důstojník vešel do historie jako nevypočitatelný vůdce meziválečných českých fašistů.

03493865.jpeg

Václav Morávek. Nejmladší člen legendární odbojové trojice Mašín, Balabán, Morávek přezdívané gestapem Tři králové. Na území protektorátu působila v letech 1939 - 1942.

Josef Valčík. Příslušník československých zahraničních vojenských jednotek ve Francii a Velké Británii. V květnu 1942 se s Janem Kubišem a Josefem Gabčíkem podílel na přípravách i provedení atentátu na Reinharda Heydricha.


S Jiřím Padevětem natočil Miroslav Buriánek.

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby