Kouzlo španělské kytary v hudbě i na malířském plátně: Lukáš Sommer, Artem Pozdniakov a Vladimír Kiseljov
Jak docílit na španělskou kytaru orchestrální zvuk? A jak zní v archeologické lokalitě Caral v Peru? Proměny španělské kytary ve 20. století a skladatelská tvorba pro dospělé i děti. Co je úkolem umění? A co posláním umělce?
Na tyto i mnohé jiné otázky v rozhovorech odpovídají skladatelé, kytaroví mistři a pedagogové Lukáš Sommer, Artem Pozdniakov a také malíř, performer, scénograf, režisér a spisovatel Vladimír Kiseljov. Ten pak představuje svou tvorbu výtvarnou i literární a také přibližuje pozoruhodnou schopnost barevného slyšení hudby – synestezii.
V pořadu zazní skladby z jejich společného únorového koncertu v Klášteře sv. Anežky České v Praze, který byl součástí cyklu Obrazy a hudba Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK. Při hře obou kytaristů postupně Vladimír Kiseljov vytvářel působivý obraz na malířském plátně. Tři životní příběhy – tři rozmanitá putování: krajinami hudby, výtvarného umění, literární tvorby i duchovních přesahů s umělci v rozhovorech přibližuje Lucie Hradilová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.