Josef Kajetán Tyl: Dobré přísloví
Povídka českého divadelníka poprvé vyšla v roce 1833. Otiskl ji časopis Jindy a nyní, který Tyl později přejmenoval na Kwěty české (dnešní týdeník Květy). Tyl časopis v podstatě redigoval a psal většinu jeho obsahu, ale oficiálně to dělat nemohl, protože pracoval jako úředník u armády. Povídku Dobré přísloví napsal rok před slavnou Fidlovačkou.
Tyl časopis v podstatě redigoval a psal většinu jeho obsahu, ale oficiálně to dělat nemohl, protože pracoval jako úředník u armády. Povídku Dobré přísloví napsal rok před slavnou Fidlovačkou. Premiéru rozhlasového zpracování jsme odvysílali ke 200. výročí autorova narození (4. 2. 1808).
Omlouváme se, ale vzhledem k autorským právům nemůžeme tuto povídku výjimečně nabídnout k volnému stažení, proto si ji můžete na této stránce pouze poslechnout.
Josef Kajetán Tyl: Dobré přísloví
Nejnovější hry a četba
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.