Jitka Kopejtková a Indyart: Dotek ulice

2. duben 2012

Jen do 9. dubna je v Trafo galerii v Praze 9-Vysočanech otevřena pod názvem „Dotek ulice“ výstava dvou mladých fotografek, které svou tvůrčí činnost zaměřují na zachycení chtěného i nechtěného umění na ulici.

Jitka Kopejtková fotografuje strhané plakáty na oficiálních i neoficiálních plakátovacích plochách v různých částech Prahy, druhou fotografku, vystupující pod pseudonymem Indyart, zajímají různé projevy grafitti na stěnách domů.

Karel Oujezdský zastihl na vernisáži výstavy pouze fotografku Jitku Kopejtkovou. Zajímalo ho, čím ji fascinují právě ty všelijak potrhané plakátovací plochy.

V úterý 3. dubna se můžete do Galerie Trafačka vypravit i s dětmi. Od 11 hodin je zde pro ně připraven doprovodný program v podobě komentované prohlídky a povídání s fotografkou Jitkou Kopejtkovou a také se známým street artovým umělcem Janem Kalabem alias Pointem, který podá výklad o historii graffiti, popovídá o Trafačce a také ukáže své práce.

Hlavním bodem doprovodného programu je ale workshop, na němž si děti budou moci vyrobit vlastní koláže z plakátů, omalovat graffiti či se jinak výtvarně realizovat. To vše v úterý 3. dubna v Galerii Trafačka od 11 hodin dopoledne.

Spustit audio