O pořadu Jazzofon

03233665_2.jpeg

Několik hudebních pořadů, které se věnují jazzu.

PONDĚLÍ:
JazzStory. Uvádí Jakub Doležal                                     
Nový pořad, který vyíláme pravidelně každé pondělí v 9 hodin a jeho autor Jakub Doležal ho zasvětí malým i velkým, aktuálním i dávným událostem ze světa jazzu.

ÚTERÝ:
Big Band Panoráma. Uvádí Jan Hála
Big Band Panoráma nabízí přehled nahrávek více i méně známých jazzových orchestrů a big bandů současnosti. Autor cyklu posluchačům přináší komplexní pohled na svět velkých jazzových kapel se zasvěceností profesionálního jazzového hudebníka.

Napříč jazzovými žánry. Uvádí Otakar Svoboda
Pokud chcete sledovat současné podoby jazzu, nemůžete zůstat v jednom proudu. Musíte se vydat napříč. Podle Otakara Svobody, autora pořadu, je dnes právě jazz v pomyslném pohybu nejvíc, ať už čerpá z vlastních kořenů, etnických prvků, vážné hudby nebo třeba tanečních stylů. Vydat se jazzem napříč je radost, kterou se snažíme předat i posluchačům.

STŘEDA:
Jazzová ozdravovna. Uvádí Jana Koubková
Jazzová ozdravovna je nový měsíčník jazzové zpěvačky Jany Koubkové, která vás provází svým typickým poetickým způsobem uličkami hudby, kterou miluje.

Jazzcafé. Uvádí Aleš Benda
Pořad je odpočinkový, věnujeme ho hlavně jazzu samotnému a dílem také nezávazným hovorům a zajímavostem ze světa swingující zábavy. V závěru soutěž pro posluchače.

Jazz z Brna. Uvádí Jan Dalecký
Hudební podněty z moravské metropole.

ČTVRTEK:
Planeta jazzem posetá. Uvádí Eliška Svobodová
Naše planeta Země se dnes zdá jako mála kulička, kde je vše na dosah a jazz zde bují v různých podobách. Jednotlivé díly pořadu jsou pomyslnými špendlíky, které Eliška Svobodová zapichuje do glóbu v místech výskytu jazzu tak, aby se Země začas podobala spíše ježkovi než sobě samé.

Jazzissimo. Uvádí Petr Zvoníček
Název pořadu ohlašuje plnokrevný, stoprocentní světový jazz. Dopolední zastavení s jazzem pro Vás připravuje jeho znalec, audiofil, výtvarný publicista, televizní dramaturg a milovník živých motýlů Petr Zvoníček.

World Beat
Pořad World Beat Zdeňka přidala je pro všechny, kteří se nechtějí svazovat hudebními hranicemi, a taky pro ty, kdo mají čas od času rádi špetku orientálního hudebního koření.

PÁTEK:
Jazzophone. Uvádí Luboš Zajíček
V pořadu Jazzophone vybírá Luboš Zajíček pro své posluchače archivní jazzové nahrávky, které byly natočeny v období do dvacátých a raných třicátých let minulého století. Název pořadu vychází z legendárního hudebního nástroje a zároveň propůjčuje své jméno celé dopolední programové řadě.

Odpovědný redaktor: Václav Vraný

Své dotazy a náměty pište na e-mail: vltava@rozhlas.cz