O pořadu Jazzofon

Několik hudebních pořadů, které se věnují jazzu.

PONDĚLÍ:
JazzStory. Uvádí Jakub Doležal                                     
Pořad, který vysíláme pravidelně každé pondělí v 9:30 a jeho autor Jakub Doležal ho věnuje malým i velkým, aktuálním i dávným událostem ze světa jazzu.

ÚTERÝ:
Big Band Panoráma. Uvádí Jan Hála
Největší jazzové kapely a jejich velké hudební možnosti ve čtrnáctideníku jazzového skladatele, pedagoga a hudebního organizátora Jana Hály.

Napříč jazzovými žánry. Uvádí Otakar Svoboda
Pokud chcete sledovat současné podoby jazzu, nemůžete zůstat v jednom proudu. Musíte se vydat napříč. Podle Otakara Svobody, autora pořadu, je dnes právě jazz v pomyslném pohybu nejvíc, ať už čerpá z vlastních kořenů, etnických prvků, vážné hudby nebo třeba tanečních stylů. Vydat se jazzem napříč je radost, kterou se snažíme předat i posluchačům.

STŘEDA:
Jazzová ozdravovna. Uvádí Jana Koubková
Měsíčník jazzové zpěvačky Jany Koubkové provázející svým typickým poetickým způsobem uličkami hudby, kterou miluje.

Jazzcafé. Uvádí Aleš Benda
Jazzový pořad s jednoduchou soutěžní otázkou na závěr a cenami pro aktivní posluchače.

Jazz Brno. Uvádí Jan Dalecký
Moravská metropole je stále důležitějším místem pro český jazz. Vznikají zde nové hudební projekty nejvyšší úrovně, které si zasluhují celý pořad jen pro sebe.

ČTVRTEK:
Planeta jazzem posetá. Uvádí Eliška Vidomus
Naše planeta Země se dnes zdá jako mála kulička, kde je vše na dosah a jazz zde bují v různých podobách. Jednotlivé díly pořadu jsou pomyslnými špendlíky, které Eliška Vidomus zapichuje do glóbu v místech výskytu jazzu tak, aby se Země začas podobala spíše ježkovi než sobě samé.

Jazzissimo. Uvádí Petr Zvoníček
Název pořadu ohlašuje plnokrevný, stoprocentní světový jazz. Dopolední zastavení s jazzem pro Vás připravuje jeho znalec, audiofil, výtvarný publicista, televizní dramaturg a milovník živých motýlů Petr Zvoníček.

World Beat. Uvádí Zdeněk Přidal
Pořad World Beat Zdeňka přidala je pro všechny, kteří se nechtějí svazovat hudebními hranicemi, a taky pro ty, kdo mají čas od času rádi špetku orientálního hudebního koření.

PÁTEK:
Jazzophone. Uvádí Luboš Zajíček
Klasický jazz od New Orleans až po swing s trumpetistou a znalcem hudebního období, kdy jazz byl provokující módní novinkou šířící se z Ameriky. Podle tohoto pořadu je nazvána celá programová řada Jazzofon.

Pripravují: Jakub Doležal, Jan Hála, Otakar Svoboda, Jana Koubková, Aleš Benda, Jan Dalecký, Eliška Vidomus, Petr Zvoníček, Zdeněk Přidal, Luboš Zajíček

Odpovědný redaktor: Václav Vraný

Tento pořad se již nevysílá

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Polední koncert

  Klasická hudba napříč staletími. Kompletní koncerty, exkluzivní nahrávky, zajímavá alba.

 • Koncert SOČR

  Přímé přenosy či záznamy koncertů Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

 • Vizitka

  Seznamte se s lidmi, kteří žijí (s) kulturou.

 • Svět poezie

  Pořad s básníky o básních a s básněmi o básnících.