JAZZ NA 17. TÝDEN

23. duben 2002

PÁTEK 26. 4. (18:00) Vienna Art Orchestra - s jazzovou svobodou napříč dějinami hudby. PÁTEK večer (22:30) Přenos jazzového koncertu z Talinu, na němž účinkují Estonian Dream Big Band a trumpetista Lew Soloff. V SOBOTU 27. 4. (23:00) nám Jiří Hlaváč poodhalí fenomén velkých big bandů.

PÁTEK 26. 4. 18:00 Jazzový podvečer. Vienna Art Orchestra: S jazzovou svobodou napříč dějinami hudby Významný a výtečný rakouský soubor Vienna Art Orchestra založil původem curyšský (švýcarský) klavírista a skladatel Mathias Rüegg v roce 1977. Za dobu své existence si vydobil velmi dobré renomé jak objevnými a perfektními nahrávkami, tak i řadou koncertních turné a účastí na festivalech. Vienna Art Orchestra přijíždí do Prahy. Vystoupí dne 1. 5. večer v pražském Lucerna Music Baru. U této příležitosti vám nabízíme pohled do tvůrčí dílny orchestru prostřednictvím pořadu Pavla Klusáka "S jazzovou svobodou napříč dějinami hudby".

00061492.gif

PÁTEK 26. 4. 22:30 Euroradio Jazz Season. Přenos jazzového koncertu z estonského Talinu. Účinkují Estonian Dream Big Band a trumpetista Lew Soloff (USA). Z vysílacího pracoviště Vltavy komentuje Vojtěch Hueber Estonský "big band snů" byl založen v březnu 1999 z iniciativy Talinské filharmonické společnosti. Orchestr se skládá z nejlepších estonských instrumentalistů. Uslyšíme ho v přenosu Evropské vysílací unie z talinského jazzového festivalu "Jazzkaar 2002", kde jej bude řídit americký dirigent a trombonista Ray Anderson. Jako sólista vystoupí další americký host - trumpetista Lew Soloff. Soloff i Anderson spolu působili v kapele Pocket Brass Band (kapesní dechový orchestr), kde vytvořili charakteristicky znějící zvukový tandem trubky a trombonu.

00061494.gif
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...