Jaroslav Hašek: V hodině náboženství

1. červenec 2009

Povídka Jaroslava Haška nás zavede do hodin náboženství, kde neposlušné žáky trestá rákoskou katecheta Horáček. A tak žáci vymýšlejí nejrůznější způsoby, jak údery nenáviděné rákosky vydržet.

Další povídky Jaroslava Haška ve Čtenářském deníku: Aféra s křečkem, Dobročinnost, Hodina pravopisu, Má drahá přítelkyně Julča, Příklad ze života, Psychiatrická záhada, Reelní podnik, Štědrý večer v sirotčinci a Tasemnice paní kněžny.

Čte: Karel Höger
Natočeno: 1953

Ukázka:
Děti z Koroupova věděly z náboženství jenom tolik, že milý Bůh ve své neskonalé dobrotě stvořil rákos. Po rákosu pak katechetu Horáčka. Obě tyto věci se doplňovaly navzájem. Bůh potom naučil lidi dělat z rákosu rákosky a katechetu Horáčka používat těchto rákosek s nevšední obratností...

Jaroslav Hašek: V hodině náboženství

autor: Filip Rožánek
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.