Jana Kurucová, mezzosopranistka

24. květen 2016

Jsem z malé vesničky na Slovensku a naše rodina byla "chudobná", alespoň co se hudby týče. Přestože všichni zpívali, jen matně tušili, co je to opera.

Hosté Telefonotéky, na které se můžete těšit.

Přesto se z Jany Kurucové stala klavíristka, varhanice, sbormistryně a hlavně vynikající mezzosopranistka, která úspěšně a velmi mladá působí na předních německých scénách, od sezóny 2009/2010 v Berlíně.

K opeře ji přivedla vypůjčená deska Verdiho La Traviaty s Marií Callas, která pro ni znamenala tak emoční zážitek, že ji přivedla až na světová pódia. Nezabránilo ji ani to, že kvůli hudbě musela vzdát svoji první velkou lásku.

Dnes touží po rolích v operách Richarda Strausse, který je její srdeční záležitostí. Jak zvládá stoupající kariéru s desítiměsíční holčičkou? Jak odpočívá? Proč vybrala na své první CD písně Antonína Dvořáka? jakou má životní filosofii?

O tom a mnohém dalším si s Janou Kurucovou povídala Veronika Paroulková v Telefonotéce ČRo Vltava 24. května 2016.

Čtěte také: Archiv odvysílaných dílů Telefonotéky.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.