Ivan Klíma: Když se hodně stýská

30. duben 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pár, dva (ilustrační foto)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Nevyhnutelná setkání milenců, kteří nedokážou přestat toužit a neumí přestat drobně lhát. Rozhlasovou úpravu hořké povídky českého spisovatele poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkují: Ladislav Kolář, Tereza Richtrová
Připravil: Jan Sulovský
Režie: Tomáš Soldán
Natočeno: v olomouckém studiu Českého rozhlasu v roce 2015

Dramatizovaná povídka současného českého spisovatele je jednou z nekonečných variací na téma lásky. Profesor českého jazyka a literatury Hamada se schází se svou milenkou a bývalou žačkou Evou a ve svém náručí oba nacházejí společné vzpomínky i témata z oblasti života i literatury. Dokážou se ale odpoutat od svých paralelních vztahů?

autor: sul
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.