Igor Piačka: Nahoru a dolů

23. srpen 2012
02704093.jpeg

Do Galerie Hollar na Smetanově nábřeží v Praze se můžete vypravit na výstavu grafických listů slovenského malíře, grafika a ilustrátora, letošního padesátníka Igora Piačka.

Výstava nese název „Nahoru a dolů“, ale jak tvrdí její kurátor Ludovít Petránský, mohla by se klidně jmenovat třeba „Tělo a duše“ nebo „Rozum a cit“.

Igor Piačka se narodil v roce 1962 v česko-slovenské rodině v Třebíči, ale vyrůstal ve Vrbovom na Slovensku. V roce 1989 absolvoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě v oddělení volné grafiky a knižní tvorby vedeném profesorem Albínem Brunovským a na počátku 90. let působil na této škole jako asistent na katedře grafiky.

Na pražské výstavě převažují figurální grafiky vytvořené technikou leptu a suché jehly, někdy v kombinaci s mezzotintou nebo akvatintou.

O stručnou charakteristiku Piačkovy tvorby požádal Karel Oujezdský v Galerii Hollar nejdříve kurátora výstavy Ludovíta Petránského.

Výstavu grafických listů Igora Piačka nazvanou „Nahoru a dolů“ můžete v Galerii Hollar na Smetanově nábřeží v Praze 1 navštívit do 16. září.