Hudebník, herec a cestovatel vydal nové autorské album Cuts&Lines. Ukazuje jeho pestré instrumentální schopnosti

22. únor 2024

Herec, hudebník, cestovatel, autor scénické hudby, hráč na cimbál, kytaru, klavír, baskytaru a bicí, autor básnické sbírky a také čerstvý otec. Matěj Metoděj Štrunc má opravdu bohaté množství životních a profesních rolí. Do ArtCafé, kam si ho pozval moderátor Tomáš Klement, dorazil s novou deskou Cuts&Lines. Ta Štrunce představí v celé jeho komplexnosti, sedmička písní osciluje od folku, přes world music až po elektroniku.

V pořadu zazní také ukázky z jeho debutového alba Lidověk i části některých jeho scénických hudeb z různých divadelních představení.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.