Holly Cole: Montreal

15. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Holly Cole: Montreal

Nová LIVE nahrávka kanadské zpěvačky. Recenzi připravil Otakar Svoboda.

(…) Občas se při poslechu nových nahrávek dočkám překvapení. Když narazím na někoho pro mě neznámého. Jako na tuto Kanaďanku, která má na kontě 17 desek, a tato už je 18. Přitom začínala v roce 1989. Doma, jak řečeno, patří mezi uznávané zpěvačky, vystupuje i v muzikálech. Když si poslechneme tuto nahrávku, máme k dispozici celý rozměr jejího osobitého projevu, naléhavě a až podmanivě položený hlas, jistotu projevu i spolehlivost doprovodného tria domácích muzikantů. Montrealský festival, na jehož 40. ročníku s tímto programem předloni vystoupila, ji zařadil pět let předtím mezi osobnosti světového zpěvu udělením ceny, které ji postavilo mezi pět jejích ostatních nositelů. (…)

Nahrávka vyšla u labelu Universal Music.

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...