Gourmet club představil legendární vinařství Chateau Palmer

16. leden 2015
Gourmet klub

V lednovém vydání pořadu pro kulturní labužníky jsme navštívili legendární vinařství Chateau Palmer, které bylo v roce 1855 zařazeno do třetí skupiny Grand cru classé a od té doby to cítí jako křivdu, protože jeho víno je nejméně tak dobré, jako to sousedovic z Chateau Margaux, které je ovšem ve skupině první.

Pan Christofer Myers, obchodní ředitel, působí zpočátku jako tvrdý obchodník, ale pak se rozehřeje a ochotně přemítá na téma víno a kultura. A kromě toho má rád jazz a každoročně pořádá na zámku festival.

Tomáš Černý v Gourmetclubu zpovídal vltavské posluchače a zkoumal jejich stravovací návyky a nakonec nás JanTůma hýčkal paštičkami všeho druhu.

autor: LH
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.