The French Album

25. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jorge Federico Osorio: The French Album

Nové album mexického klavíristy Jorgeho Federika Osoria. Poslechněte si recenzi Dity Hradecké.

(…) Jeho Debussy je velmi plnokrevný a barvy jsou živé a výrazné. Stejně tak je nutno pochválit sestavení programu, který neběží chronologicky, ale tak, že jednotlivé kusy spolu pěkně komunikují. Tak například uprostřed vložená Chabrierova Habanera vychází ze stejného španělského idiomu jako následující Debussyho Puerta del vino hraná s velkou imaginací a svobodou. Začíná a končí se tu Pavanou – na závěr si Osorio ponechal tu nejznámější, Ravelou Pavanu za mrtvou infantku. Tento notoricky známý kus interpretuje Osorio bez známky sentimentu, o to je jeho výkon působivější. Stejně tak další často hrané kusy, jako Svit luny nebo Potopená katedrála. Tam Osorio vrství zvukové vlny, aniž by se ztratila průzračnost a přehlednost. Jeho agogika je velmi jemná a s rozmyslem užitá. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství Cedille.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...