Festival Ji.hlava posunuje hranice vnímání dokumentárního filmu
Debut dokumentaristky Zory Čápové Reportáž psaná na benzínce přibližuje nevyzpytatelný svět oceňované reportérky týdeníku Respekt Ivany Svobodové. Dokumentární komedie Je to ve hvězdách odhaluje zákulisí astrologické kanceláře a život italské věštkyně Luciany. Více o snímku prozradil režisér snímku Peter Kerekes. Festival Ji.hlava přiblížila vedoucí programového oddělení Adriana Belešová. Moderuje Agáta Hrnčířová.
Související
-
Ještě nejsem, kým chci být. Obživlé fotografie skládají obraz života Libuše Jarcovjákové
Životní i profesní peripetie umělkyně mapuje nový celovečerní dokumentární film Ještě nejsem, kým chci být. Poslechněte si celou recenzi Jany Podskalské.
-
Bezdomovci, bazény i fronty na banány. Šest zastavení nad českou společností v nové sérii ČT
Hosty Jitky Kostelníkové jsou autoři nové šestidílné dokumentární série Neznámá společnost Vít Taneček, Karolína Čejková a autor knižní předlohy Pavel Pospěch.
-
Dokumentární snímek Tělo v mé hlavě: Mnohdy nestačí jen obejmout
„Neustále řešíme tělo a vůbec ho neposloucháme, kriticky nahlížíme na sebe i druhé, protože se s nimi srovnáváme,“ říká modelka a editorka Vogue, Natálie Debnárová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.