Euroradio Jazz Concerts: Martin Brunner Trio & Epoque Quartet

26. duben 2013
Euroradio Jazz Season

Poslední páteční večer v měsíci již tradičně patří Jazzové sezóně Eurorádia. Tentokráte nezavítáme do žádné evropské metropole, nýbrž zůstaneme u nás doma.

Český rozhlas Vltava společně s pardubickým Divadlem 29 pořádají v pátek 26. dubna 2013 od 19.30 hodin společný koncert jazzového tria Martina Brunnera a ansámblu Epoque Quartet. Soubory vystoupí s novým programem Morning Walks.

Ve vltavském vysílání a v síti Evropské vysílací unie (EBU) můžete koncert vyslechnout od 22.30 hodin. Technickou realizaci přenosu zajišťuje Český rozhlas Pardubice. Večerem bude provázet Otakar Svoboda. Ten s Martinem Brunnerem a Vítem Petráškem rozmlouval o programu koncertu:

Divadlo 29, které bude hudebníky hostit, nese název podle čísla popisného v ulici Svaté Anežky České v historickém jádru Pardubic. Zde působí od roku 2002 a za dobu své činnosti se vyprofilovalo v jedinečné multižánrové kulturní centrum, jehož význam daleko přesahuje hranice regionu.

Martin Brunner Trio & Epoque Quartet na JazzFestu Brno 2013:

Programové cykly pokrývají široké spektrum současného umění a díky pozoruhodné dramaturgii se tak mohou návštěvníci divadla pravidelně setkávat s vynikajícími uměleckými projekty. Koncert, který se zde odehraje, proběhne v rámci projektu Jazzconnexion.

„Od počátku je jedním z hlavních záměrů našeho projektu Jazzconnexion zprostředkovávání kontaktů a konfrontace se zahraničním děním na poli jazzové hudby. Tato konfrontace je většinou jednostranná a spočívá zejména v pořádání koncertů hudebníků a skupin z Evropy i mimoevropských zemí ve východních Čechách. O to větší radost máme, když se nyní můžeme podílet na tomto výjimečném koncertu. Díky přenosu do sítě EBU budou mít tentokrát možnost slyšet skladby královehradeckého rodáka Martina Brunnera i posluchači v jiných evropských zemích,“ uvádí Zdeněk Závodný, ředitel Divadla 29.

http://www.facebook.com/events/180183732132713/

autoři: Lucie Hradilová , Václav Vraný , Otakar Svoboda
Spustit audio