Epoque Quartet plays Jan Kučera

18. říjen 2018

Nové album představuje výběr skladeb, které vznikly během 19 let spolupráce. Po celou tu dobu Jan Kučera kontinuálně píše pro Epoque Quartet hudbu zasahující do mnoha hudebních žánrů a balancující na pomezí několika stylů. Poslechněte si recenzi Milana Bátora.

(…) Epoque Quartet na nové nahrávce opět ukázal, že muzikantský feeling, osobní drajv, vyspělou komunikaci a potenciál autenticky vystihnout charakteristické rysy jakékoli hudby má v českém prostředí na rozdávání a je v oblasti hudební fusion pořád jedničkou. Jan Kučera představil ve skvělé interpretaci hudbu na pomezí žánrů, hudbu, která se nevzdává tradičních složek hudby, jako je melodika, harmonie, polyfonie, kinetika, dynamika či barva, s nimiž pracuje retrográdním způsobem. (…)

Nahrávka vyšla u vydavatelství Radioservis.

autor: Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.