Epoque Quartet plays Jan Kučera

18. říjen 2018

Nové album představuje výběr skladeb, které vznikly během 19 let spolupráce. Po celou tu dobu Jan Kučera kontinuálně píše pro Epoque Quartet hudbu zasahující do mnoha hudebních žánrů a balancující na pomezí několika stylů. Poslechněte si recenzi Milana Bátora.

(…) Epoque Quartet na nové nahrávce opět ukázal, že muzikantský feeling, osobní drajv, vyspělou komunikaci a potenciál autenticky vystihnout charakteristické rysy jakékoli hudby má v českém prostředí na rozdávání a je v oblasti hudební fusion pořád jedničkou. Jan Kučera představil ve skvělé interpretaci hudbu na pomezí žánrů, hudbu, která se nevzdává tradičních složek hudby, jako je melodika, harmonie, polyfonie, kinetika, dynamika či barva, s nimiž pracuje retrográdním způsobem. (…)

Nahrávka vyšla u vydavatelství Radioservis.

autor: Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...