Dubnové videotipy

26. březen 2004

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem. Podle letošní dlouhé zimy to tak skutečně vypadá. Možná, že se počasí ještě umoudří, ale kdyby ne, tak pro vás mám dubnovou nabídku videopůjčoven.

První film má název Hráči. V temné atmosféře tajného hráčského doupěte se scházejí karbaníci, kteří uznávají jen jediné pravidlo, a to je podvádět. Falešný hráč Vernon a jeho stará láska Tiffany, která by pro rychle vydělané peníze udělala vše, míří do Los Angeles, aby vyhráli nad Deanem. Dean je hráčská legenda, které jsou ostatní schopni dát všechny své peníze, jen aby mohli říci, že seděli u jeho stolu. A tak přichází ke slovu velký učitel podvodů a triků Steven (Sylvester Stallone) - král všech hráčů. Karty jsou rozdány a hra začíná.

Hráči

Další film se jmenuje Bojovníci. Je to akční thriller z produkce Mel Gibsona a Jet Lia. Stará legenda vypráví o temných andělích, kteří jsou známí jako Fantomové. Ti sužují Zemi od jejího počátku a lidstvo odpradávna považují za svou kořist. Přestože vládnou celé planetě, platí za to vysokou cenu - věčné uvěznění v lidském světě, a aby zrušili své zajetí, musí Zemi zničit. Mezi nimi a koncem veškerého života na planetě stojí jediné - čtyři bojovníci, kteří byli vybráni ještě před svým narozením, aby bojovali za záchranu světa.

No nic proti gustu, ale co teď třeba trochu romantiky. Komedie Alex a Emma je o spisovateli Alexovi (Luke Wilson), jehož schopnosti napsat knihu jsou ve srovnání se schopnostmi nadělat dluhy mizivé. Situace se ještě více vyhrotí výhružkou, že když do 30 dnů nedokončí svůj román, skončí mrtvý. Tato možnost se mu samozřejmě vůbec nezamlouvá, a tak si na pomoc najme stenografku Emmu (Kate Hudson), které začne diktovat svůj příběh o romantickém vztahu mezi třemi lidmi. Půvabná, ale také poněkud tvrdohlavá Emma má však neustálé výhrady k jeho spisovatelským nápadům, které pomalu a bezděčně začínají Alexe i jeho příběh ovlivňovat, a tak se obsah knížky začíná pomalu podobat skutečnosti a život příběhu z románu.

Alex a Emma

A na závěr něco hodně veselého - francouzská komedie z roku 2002 Závod. Čtyři filutíčkové Tacchiny, Sami, Yaya a Kader mají od šéfa mafie slíbené čtyři miliony dolarů. A jak k nim přijdou? Naoko se z nich stanou špičkoví sportovci, kteří se zúčastní závodu plného adrenalinových sportů napříč Amerikou. Jejich pravým úkolem je ale zavraždit kapitánku vlastního družstva, mladou a bohatou dědičku Léonore. Závod startuje v Kanadě a cílem je daleká Patagonie. Vše vypadá jednoduše až do té doby, kdy partičku darebáků začnou pronásledovat čtyři opravdoví zabijáci...

Všechny výše uvedené filmy jsou z distribuce firmy Magic Box.

autor: dw
Spustit audio