Divadlo v Dlouhé v nové sezoně
Nedělním představením hry U Hitlerů v kuchyni vstoupilo do nové sezony pražské Divadlo v Dlouhé. Loni s úspěchem premiérovaná komedie Arnošta Goldflama se však nehrála v domovských prostorách v Dlouhé ulici, ale v Divadle pod Palmovkou.
Pasáž, ve které sídlí Divadlo v Dlouhé, totiž prochází náročnou rekonstrukcí, a tak scéna zůstane pro diváky zavřená až do půlky listopadu. Dům, ve kterém sídlí Divadlo v Dlouhé, nepatří hlavnímu městu Praha, ale soukromým majitelům. A ti už na začátku léta přikročili k vybudování podzemních garáží a celkové rekonstrukci pasáže, ze které se do Divadla v Dlouhé vchází. Přestože jsou jeviště a hlediště po povodních v roce 2002 a následné obnově ve velmi dobrém stavu, soubor i technický personál divadla se začátkem sezóny musel vrátit ke kočovnému životu hostování a zájezdů, který si vyzkoušel po velké vodě. Hovoří ředitelka Divadla v Dlouhé Daniela Šálková.
Další premiérou Divadla v Dlouhé po zmíněném Macbethovi budou Stroupežnického Naši furianti v režii Jana Borny, na jaře uvede režisérka Hana Burešová drama francouzského dramatika a básníka Paula Claudela Polední úděl. Poslední premiérou právě zahájené divadlení sezony budou v Dlouhé Čechovovy Tři sestry v režii Martina Františáka.
Nejposlouchanější
Viktorín Šulc: Etuda z odvrácené strany. Alois Švehlík a Vladimír Dlouhý na stopě brutálnímu vrahovi
-
Ingeborg Bachmannová: Dobrý bůh z Manhattanu. Zosobněná síla zla, která zničí každou lásku
-
Zemřel přední český psychiatr Cyril Höschl. Poslechněte si jeho vzpomínání v Osudech
-
David Drábek: Ptakopysk. Příběh bratrů Pospíšilových, šampionů v kolové
-
Radka Denemarková: Cukrář a Venuše. Tragická romance karlovarského cukráře a krásné varietní divy