Contemporary City Folklore

7. srpen 2012
02693022.jpeg

Alternativní art centrum Trafačka v Praze 9 tentokrát poskytlo svůj prostor dvěma autorům z ostravské neoficiální scény. Ti sice mají za sebou zkušenosti z tvorby grafitti v ostravských ulicích, ale v posledních letech se věnují především klasické malbě.

Výstava v Trafačce má název „Contemporary City Folklore“ a představuje obrazy a objekty čtyřiatřicetiletého Marka Nenutila, známého také pod uměleckým jménem Openmindz360 a umělkyně, která vystupuje pod jménem Sasanca.

Oba umělci tvoří už od útlého věku, ale nemají žádné akademické vzdělání. Před deseti lety společně založili dnes již zaniklou street artovou skupinu „Heroes. Avangarden“.

Marek Nenutil se kromě malby olejem, akrylem a finalizované sprejem věnuje i tvorbě skulptur, objektů a instalací, malířským úpravám interiérů a dokonce ilustroval několik knih.

Karel Oujezdský se na vernisáži v Galerii Trafačka Marka Nenutila zeptal, kdy s malováním začal a jak se jeho tvorba v průběhu let proměňovala.

Společnou výstavu obou ostravských autorů nazvanou „Contemporary City Folklore“ si můžete v Galerii Trafačka prohlédnout do 19. srpna.