Concertino Praga 2024. Poslechněte si záznamy koncertů vítězů 2023 a přihlaste se do dalšího ročníku

7. březen 2024

Soutěž Concertino Praga 2024 otevřela přihlašování. Již po 58. se letos bude konat rozhlasová soutěž mladých hudebníků. Je otevřena všem umělcům v sólové kategorii.

Podrobnosti k přihlašování naleznete zde. Podat přihlášku je možné do konce března 2024, soutěží se v oborech housle, violoncello, klavír, cembalo, akordeon, harfa, kytara, zobcová flétna, příčná flétna, hoboj, klarinet, fagot, trubka, lesní roh, saxofon a trombón. Pro vítěze soutěže Concertino Praga – Dvořákova rozhlasová mezinárodní soutěž pro mladé hudebníky 2024 je připravena odměna 5000 EUR a natočení vlastního CD ve studiích Českého rozhlasu.

V roce 2023 získalo první místo v komorní kategorii české Duo Matejča-Schulmeister a v sólové kategorii český klavírista Adam Znamirovský. Společně s ostatními oceněnými pak na konci září vystoupili na tradičním Jihočeském festivalu Concertino Praga na koncertech na malebných zámcích a vůbec poprvé v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klokotech. Nápad uskutečnit cyklus koncertů se zrodil dva roky po vzniku soutěže Concertino Praga s cílem obohatit rozhlasový archiv o cenné nahrávky budoucích slavných umělců.

Spustit audio

Související