Cirk La Putyka uvádí inscenaci Slapstick Sonata

22. únor 2012

Divadelní soubor Cirk La Putyka, který se jak u nás, tak v zahraničí velmi úspěšně prosazuje v žánru nového cirkusu, připravil na 22. února premiéru nového představení Slapstick Sonata.

Ta se zcela výjimečně koná v rámci festivalu Malá inventura na Nové scéně Národního divadla. Pro tuto inscenaci oslovili členové La Putyky režiséra a uměleckého ředitele finského soubor Circo Aereo Maksima Komara. Světelný design má na starosti Juho Rahijärvi, zvukový design Tuomas Norvio. Vznikl tak mezinárodní projekt, spojující fyzickou komedii, vzdušnou akrobacii, klaunské výstupy, žonglování, tanec a živou hudbu. Na jedné ze zkoušek natáčela Marina Feltlová, která se nejdříve zeptala režiséra Maksima Komara, kdy se poprvé rozhodl, že svůj život spojí s novým cirkusem.

Kromě Daniela Komarova a Anny Schmidtmayerové v představení uvidíme také Vojtěcha Filipa, Jiřího Weissmanna, Michala Boltnara a Šárku Bočkovou.

Premiéra se koná 22. února od 20 hodin na Nové scéně Národního divadla. Další reprízy se pak uskuteční opět na domácí scéně Cirku La Putyka, tedy v La Fabrice od 24. února. A v květnu bude mít Slapstick Sonata i finskou premiéru v Národním divadle v Helsinkách.

Spustit audio