Cesty/Paths

9. květen 2022

Nová nahrávka houslisty Josefa Špačka a violoncellisty Tomáše Jamníka, která přináší skladby Leoše Janáčka, Erwina Schulhoffa, Gideona Kleina a Bohuslava Martinů. Hodnocení připravil Milan Bátor. 

(…) Když sledujete podrobně cesty všech čtyř skladatelů z rodného místa až na poslední adresu, uvědomíte si, že cesta je něčím víc než přesunem z místa na místo. Má v sobě něco osudového. Konceptuální charakter alba Josefa Špačka a Tomáše Jamníka je na tuzemské poměry unikátní. Není pochyb, že nahrávku pořídili intelektuálně založení umělci, kteří dokážou nahlédnout hluboko pod povrch nejen hudební struktury ale obecně vzato lidské existence. Path je albem, které se svou špičkovou kvalitou může zařadit k nejvýznamnějším hudebním událostem současnosti. (…) 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.