Be4Eight

15. březen 2023

Kanadsko-český multiinstrumentalista Jacob Carl Růžička vydal své druhé autorské album a ke spolupráci si přizval úctyhodný zástup hostů. Najdeme mezi nimi Ivu Bittovou, Oldřicha Janotu, Vladimíra Václavka, ale i významné jazzové osobnosti z Ameriky nebo Norska. Hodnocení připravil Milan Bátor.

(…) Neumím si dost dobře představit, jak se podobně mezinárodně zacílený projekt bude realizovat na koncertech. Je asi celkem nepravděpodobné, že by se kromě křtu sešla většina protagonistů alba pohromadě. Nicméně nehodnotíme konkrétní praxi, ale nahrávku, která má svou osobitost a pozoruhodně široké žánrové spektrum. Jacob Carl Růžička vydal nahrávku, která má cíl. Není statická, zapouzdřená v čase, ale naopak velmi dynamická a směřující turbulentně odněkud někam. Je v pohybu, těžko zařaditelná, obtížně identifikovatelná a proto možná bližší a pravdivější současnému světu. Pokud jí dáte čas, ukáže svou sílu. (…)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.