Arnošt Goldflam: Dámská šatna

28. březen 2020

Kdo nenavštíví Dámskou šatnu, neví o divadle nic. Využijte jedinečné možnosti nahlédnout do divákům jinak utajených prostor a poslechněte si hru Arnošta Goldflama s herečkami Eliškou Bouškovou, Lenkou Loubalovou, Kamilou Sedlárovou a Pavlou Tomicovou. Najdete ji on-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Rozhlasová úprava: Martin Velíšek
Osoby a obsazení: Truda (Pavla Tomicová-Malá), Líza (Lenka Loubalová-Peřinová), Marie (Kamila Sedlárová), Klára (Eliška Boušková) a inspice (Pavlína Hochmanová)
Režie: Pavel Krejčí
Natočeno: v roce 2008

Jestlipak víte, která místnost v divadle je ta opravdu nejdůležitější? Kde se všechno určuje, probírá, ovlivňuje, posuzuje a rodí? Tím tajemným, mystickým a vzrušujícím místem je dámská šatna. A právě sem nás zavede stejnojmenná hra Arnošta Goldflama. Setkáme se zde se čtyřmi herečkami různého věku a takříkajíc oborů, se čtyřmi kamarádkami a také soupeřkami. Hru autor napsal pro hradecké Klicperovo divadlo a v hradeckém rozhlasovém studiu ji natočil režisér Pavel Krejčí s původním obsazením.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...