Antologie básní Milá Mácho vyšla bez souhlasu autorek. Bylo to naše lajdáctví, přiznává nakladatel

7. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Větrné mlýny vydaly unikátní antologii českých básnířek Milá Mácho, ale bez jejich souhlasu

Nakladatelství Větrné mlýny připravilo ojedinělou antologii českých básnířek Milá Mácho, kterou sestavila editorka Zuzana Gabrišová. Některé básně byly otištěné bez vědomí autorek. Může výjimečný nakladatelský počin ospravedlnit nedbalost nakladatele? A poputuje celý náklad knihy na odpis nebo do rukou čtenářů? Hostem Akcentu s Petrou Kultovou je Ondřej Lipár, předseda Asociace spisovatelů, Petr Minařík, šéfredaktora Větrných mlýnů a básnířka Alžběta Stančáková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.