25. června 2013

25. červen 2013

WBB hraje Stepního vlka Hermanna Hesseho

Pražská fusion-jazzová kapela WunderBar Band vydala v těchto dnech své debutové CD nazvané WunderBar Band hraje Stepního vlka Hermanna Hesseho. Jak už název napovídá, jedná se o hudební zpracování románu slavného německého spisovatele a nositele Nobelovy ceny Hermanna Hesseho. Tento projekt vznikal od roku 2009 a jeho hlavním iniciátorem byl kytarista Martin Žárský, který je také autorem celého repertoáru. Spolu s ním se na CD podíleli saxofonista Pavel Křižovenský, houslistka Jenovéfa Boková a rytmická sekce tvořená violoncellistou Štěpánem Drtinou, baskytaristou Markem Polednou, kontrabasistou Vojtěchem Žárským a dvěma bubeníky, Tomášem Knotkem a Dušanem Čermákem. Součástí CD je také hlas Jana Šotoly, který čte některé úryvky z románu. Album v sobě kombinuje prvky jazzu, funku i filmové hudby a mapuje tak příběh Harryho Hallera, hlavní románové postavy.

Kapela WunderBar Band působí na české hudební scéně od roku 2006. V loňském roce zvítězila v soutěži mladých jazzových kapel Jazz Fruit pořádané v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz. Díky tomu mohla nahrát své debutové CD, které bylo pokřtěno 6. června v pražském Divadle Na Prádle. Nejbližší koncerty kapely se uskuteční 13. července na festivalu Letní Vlčkovice Fest a 27. července na prostějovském festivalu Pod lipami.

Kapela WunderBar Band otevírá a uzavírá své album skladbami s názvem Čas.

Výběr z obsahu CD:

Kouzelný barSurrealismus je to, co budeStepní vlkHermínaČas II.

Autorem všech skladeb je Martin Žárský.

Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.