Úspěch Českého rozhlasu na Palma Ars Acustica 2013

9. květen 2013

Palma Ars Acustica (PAA) je nová mezinárodní rozhlasová platforma zaměřená na progresívní akustickou tvorbu, pořádaná Evropskou vysílací unií a iniciovaná EBU Ars Acustica Group s cílem prosazovat a podporovat výjimečné projekty autorů etablujících se v oblasti Ars Acustica (radioart, soundart, text-sound kompozice, elektroakustická hudba, elektronická hudba, zvukové performance, atd.).

Odborná porota, složená ze zástupců 11 evropských veřejnoprávních rozhlasových domů, rozhodla o vítězných skladbách v sobotu 27. dubna 2013 po závěrečném zasedání ve WDR v Kolíně nad Rýnem. Mezi vítěznými kompozicemi se umístily i dva projekty nominované Českým Rozhlasem - obě udělená čestná uznání získaly kompozice s názvem Větrná ikona - říční totem v Česku žijícího umělce amerického původu Jorge Boehringera a Epizody brooklynského zvukového umělce Michaela J. Schumachera. Obě kompozice byly vytvořené pro projekt Českého rozhlasu – rAdioCUSTICA.

První cenu získal litevský skladatel Arturas Bumšteinas se svou skladbou Epiloghi v produkci německého Deutschlandradio Kultur.

Obě kompozice nominované Českým rozhlasem si můžete poslechnout ZDE respektive ZDE.

Všechny vítězné kompozice lze slyšet také v noci z 9. na 10. 5. v 00:05 hodin v pořadu Klangkunst německého Deutschlandradio.

Více informac na PALMA ARS ACUSTICA 2013.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?