Úspěch Českého rozhlasu na Palma Ars Acustica 2013

9. květen 2013

Palma Ars Acustica (PAA) je nová mezinárodní rozhlasová platforma zaměřená na progresívní akustickou tvorbu, pořádaná Evropskou vysílací unií a iniciovaná EBU Ars Acustica Group s cílem prosazovat a podporovat výjimečné projekty autorů etablujících se v oblasti Ars Acustica (radioart, soundart, text-sound kompozice, elektroakustická hudba, elektronická hudba, zvukové performance, atd.).

Odborná porota, složená ze zástupců 11 evropských veřejnoprávních rozhlasových domů, rozhodla o vítězných skladbách v sobotu 27. dubna 2013 po závěrečném zasedání ve WDR v Kolíně nad Rýnem. Mezi vítěznými kompozicemi se umístily i dva projekty nominované Českým Rozhlasem - obě udělená čestná uznání získaly kompozice s názvem Větrná ikona - říční totem v Česku žijícího umělce amerického původu Jorge Boehringera a Epizody brooklynského zvukového umělce Michaela J. Schumachera. Obě kompozice byly vytvořené pro projekt Českého rozhlasu – rAdioCUSTICA.

První cenu získal litevský skladatel Arturas Bumšteinas se svou skladbou Epiloghi v produkci německého Deutschlandradio Kultur.

Obě kompozice nominované Českým rozhlasem si můžete poslechnout ZDE respektive ZDE.

Všechny vítězné kompozice lze slyšet také v noci z 9. na 10. 5. v 00:05 hodin v pořadu Klangkunst německého Deutschlandradio.

Více informac na PALMA ARS ACUSTICA 2013.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.