Udělení Akademické prémie 2011

1. červenec 2011

Předseda Akademie věd České republiky ve čtvrtek 30. června předal dvěma našim předním vědcům prestižní ocenění – Akademickou prémii neboli Praemium Academiae.

Ta se každoročně uděluje na dobu šesti let mimořádným vědeckým osobnostem, jejichž výzkumy jsou na špičkové mezinárodní úrovni, které založily vědecké školy a jejichž práce slibuje perspektivu dalšího vědeckého přínosu. Prémie se pojí s významnou finanční podporou, jejímž cílem je umožnit oceněným badatelům dlouhodoběji co nejlépe rozvíjet svůj výzkum. Kdo letos Akademickou prémii převzal, se dozvíte v následujícím příspěvku Jany Olivové.

autor: Jana Olivová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...