Tomáš Hanus diriguje Německý symfonický orchestr Berlín

9. červenec 2021

Poslechněte si zvukový záznam z produkce Radia Berlin Brandenburg s nahrávkou květnového koncertu Německého symfonického orchestru Berlín, se kterým vystoupil jako dirigent Tomáš Hanus.

V úvodu programu zazněly posluchačsky přívětivé kompozice Igora Stravinského, které jsou orchestrální verzí původních klavírních miniatur pro děti. Koncertantní kapitolu programu uvedl reprezentativní Dvojkoncert pro housle, violoncello a orchestr - poslední orchestrální dílo Johannesa Brahmse. V jeho náročných sólových partech se představili čínský houslista Wei Lu a německý violoncellista Mischa Meyer. Ve druhé části záznamu koncertu pak Tomáš Hanus provedl Symfonii č. 6 Antonína Dvořáka. Dílo, které je odrazem šťastného období skladatelova života, kdy se jeho kompozice začaly úspěšně prosazovat v zahraničí.

autor: Dagmar Henžlíková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko