Studentské vysílání je prostor pro hodinové ticho, funícího křečka i politickou debatu
V Česku není fenomén komunitních rádií, na rozdíl od zahraničí, příliš rozšířený. Jedním z míst, kde se tvoří komunitní audio obsah, jsou univerzitní rádia. Jaká je dnes jejich role? Jak pomáhají utvářet komunitu a co znamenají pro samotné studenty? O tom mluví Alžběta Žabová s vysokoškolským pedagogem Janem Motalem, Hanou Poledníkovou a Tomášem Spáčilem ze studentského Radia R a moderátorkou Martinou Foldynovou, která svou práci zahájila ve studentském rádiu UpAir.
Související
-
FAMUFEST: Baví nás dělat filmy, které nás samotné i diváky překvapí, říkají studenti FAMU
30. března až 3. dubna se v Praze koná multižánrový filmový festival FAMUFEST. Jaká témata a snímky přináší? Moderuje Agáta Hrnčířová.
-
Na brněnské JAMU začíná festival divadelních škol ENCOUNTER: Děláme ho z lásky, ne pro kredity
29. března začíná v Brně mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER. Jaký program letos nabízí, zjišťuje v ArtCafé Hanka Malaníková.
-
Studentské nebo komunitní Radio R? Hlavně zábava a seberozvoj
V Brně vysílá rádio, které u nás nemá obdoby. S posvěcením Masarykovy univerzity pouští čtyřiadvacet hodin denně na www.radior.cz hudbu spolu se směsí studentských ...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?