Sonická expedice za zvuky elektráren i tajících ledovců: hudba fyield a film Neviditelné krajiny
Jak si lépe připodobnit tající ledovce? Jak si představit emise vypouštěného CO2? A jak zní krajina bez zásahu člověka? Interdisciplinární projekt Future Landscapes přináší pomocí zvuku zamyšlení nad naší budoucností. Osm prostředí v Česku a na Islandu, unikátní zvukový archiv, terénní deník, hudební album, film, podcast i přednášky. Ondřej Bambas se vydal za hudebníky Václavem Havelkou, Kryštofem Kříčkem a režisérem Ivem Bystřičanem zjistit víc.
Související
-
Kapela 52 Hertz Whale a jejich cesta do osmdesátek, do zahraničí a za větším publikem
52 Hertz Whale představují v ArtCafé novou desku Present Sense Impression, o svojí tvorbě mluví v závěru dílu australská hudebnice Grace Cummings.
-
Son Lux na cestě do kin a obýváků a Igor Bruso se Sing Sing Soundsystem zase do zahraničí
Rozhovor se členy americké kapely Son Lux a hudebníkem Igorem Brusem z kolektivu Sing Sing Soundsystem a projektu Deaths. ArtCafé připravil v terénu Ondřej Bambas.
-
Hudba k poplakání i zběsilému pogu. Britská kapela Wolf Alice se do škatulky nevejde
Londýnská čtveřice Wolf Alice se během jednoho měsíce vrátila do Česka na svůj další koncert. Průlet jejich tvorbou i krátký rozhovor přináší Ondřej Bambas.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová