Sedmé nebe s Martou Kloučkovou. Jaro 2023 ve vokálním jazzu: Nová Cécile McLorin Salvant a další hudba, na kterou se čekalo

29. březen 2023

V dnešním Sedmém nebi pustím převážně zahraniční novinky, které vychází letos na jaře. Těšit se můžete polsko-švýcarskou hudebnici Yumi Ito, novinku, kterou netrpělivě očekávali všichni fanouškové ikonické basistky, zpěvačky, producentky a skladatelky Meshell Ndegeocello a ukázky z nového alba dánské jazzové zpěvačky a skladatelky Marie Moerck.

Zazní také písně z alba Melusine zpěvačky Cécile McLorin Salvant i novinkové album Lonely House zpěvačky Lucy Yeghiazaryan.

Pustím i pár starších písní, které mám moc ráda - například od basistky Kaisy Maensivu, harfenistky Brandee Younger či producenta Terrace Martina.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.