Sedmé nebe s Janem P. Muchowem
Který tvůrce filmové hudby má klíč k srdci skladatele a hudebního producenta Jana P. Muchowa? Pro sobotní vydání Sedmého nebe jsme připravili speciální díly s novými osobnostmi, jejichž barvité a inspirativní hudební světy sahají od českého kytarového folku přes ambientní skandinávský post-rock či španělský art-pop až po ikonické hudební motivy z filmů Alfreda Hitchcocka a Martina Scorseseho.
Jan P. Muchow, český hudebník, producent a skladatel, dlouhodobě spojený s kapelou Ecstasy of St. Theresa a filmovou hudbou, kterou ve scénické podobě provádí se svým projektem Jan P. Muchow & The Antagonists. Věnuje se především elektronické a ambientní hudbě, často vytváří snové, melancholické plochy, pracuje s principy minimalismu. Jeho hudba k filmu Samotáři se stala ikonickým generačním soundtrackem. Coby hudební producent spolupracoval s řadou umělců (mj. Richard Müller, Tata Bojs, Anna K., Priessnitz, Barbora Poláková, Never Sol a další).
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Martin Röhlcke Montelius: Hökarängen. Tragikomedie o muži, který po rozvodu znovu začíná žít
-
Jezero. Syrovou, apokalyptickou prózu Bianky Bellové čte Petra Špalková
-
Thomas Bernhard: Prezident. Nekonečná samomluva mocných
-
Copak Vlas a Brada... ale co Buty a africká hlína?! Sedmé nebe s Monikou Načevou a Františkem Skálou
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.