S demolicí Netherlands Dance Theatre mizí i kus historie současného tance. Zmizí tak i unikátní architektura nové éry, kterou reprezentovalo vizionářské dílo Rema Koolhaase

20. prosinec 2021

První stavba vlivného architekta Rema Koolhaase – Netherlands Dance Theatre – prvního divadla postaveného výhradně pro tanec – jde k zemi. Demolice začala v roce 2015 a brzy bude dokončena. Jako ředitel zde působil i český choreograf Jiří Kylián. Mizí v troskách této stavby i kus historie současného tance? Může mít budova i jinou, než jen architektonickou hodnotu? Téma pro choreografa Jiřího Kyliána, architekta Rema Koolhase a teoretika designu a architektury Adama Štěcha.

Připravila: Veronika Štefanová
Editorka: Petra Kultová

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.