Připadám si jako James Bond s kufrem. V zahraničí obdivuji profi péči o mé knihy, říká Radka Denemarková

2. listopad 2022

Saša Michailidis se ptá spisovatelky Radky Denemarkové a literární agentky z nakladatelství Argo Veroniky Chaloupkové. Na frankfurtském mezinárodním knižním veletrhu, který patří k největším na světě, se letos představilo šestnáct českých nakladatelů a speciálně spisovatelky Radka Denemarková a Alena Mornštajnová. Jak se české autorky a autoři cítí v globálním literárním provozu? A jaké to je uvádět na prestižní světovou knižní akci tuzemskou literaturu?

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

autoři: Saša Michailidis , Lenka Buriánková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.