PŘEHLED POŘADŮ 12. TÝDNE

18. březen 2002

Nový projekt dua Kořínek-Kašuba představíme ve středu (20. 3. 9:00). Tři klavíry naráz zazní ve čtvrtek (21. 3. 23:00). V pátek nás čeká XXV. mezinárodní jazzový festival Praha 2001 (22. 3. 18:00) a přenos jazzového koncertu ze Záhřebu.

STŘEDA 20. BŘEZNA 9:00. V další části pořadu Lubomíra Dorůžky Postavy a příběhy českého jazzu nás autor seznámí s projektem jazzového dua Milan Kašuba a Petr Kořínek, který se jmenuje Přátelé. Kytarista Milan Kašuba a kontrabasista a klavírista Petr Kořínek nám přednesou skladby Samba di Orfeo, The Days of Wine and Roses, Cherokkee, Yardbird Suite, Belinda a Údolí klidu. ČTVRTEK 21. BŘEZNA 23:00. Tři klavíry naráz a spontánní soubory z Anglie. Doménou spontánní improvizace je Anglie. Zdeněk Slabý vás v pořadu Svět jiné hudby seznámí s nahrávkami souborů London Improvisers Orchestra Spontaneous Music Ensemble a Iskra 1912. Vyvrcholením programu je ukázka z alba Tři klavíry, v níž uslyšíte téměř desetiminutové hudební čarování virtuózů Steva Beresforda, Pata Thomase a Veryana Westona . PÁTEK 22. BŘEZNA 18:00. XXV. mezinárodní jazzový festival Praha 2001 - Jiří Hlaváč a Jazzový orchestr HAMU - Pocta Karlu Krautgartnerovi. Dnešní Jazzový podvečer je zasvěcena ojedinělému projektu, který byl součástí XXV. mezinárodního jazzového festivalu. Děkan Hudební fakulty Akademie múzických umění a dlouholetý protagonista souboru Barok Jazz Kvintet Jiří Hlaváč zformoval speciální festivalový orchestr nazvaný Big Band HAMU a připravil program s názvem Pocta Karlu Krautgartnerovi, jako připomínku nedožitých osmdesátin jednoho z našich nejvýznamnějších klarinetistů, saxofonistů a dirigentů. Těžištěm programu bylo Krautgartnerovo Concertino c moll pro klarinet a jazzový orchestr, které doplnily Hlaváčovy kompozice Sólo pro starou dámu a Jízda králů a další skladby známých jazzových autorů. PÁTEK 22. BŘEZNA 22:30. Euroradio Jazz Season. Přenos jazzového koncertu ze Záhřebu. Chorvatští instrumentalisté hrají skladby S Glojnarice, M. Prohasky, L. Fidriho a T. Sabana. Z vysílacího pracoviště ČRo 3 - Vltava komentuje Vojtěch Hueber.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.