Pořád to bastlíme, říká o vývoji nástrojů hudebník a vynálezce Václav Peloušek
Hudbu dnes může skládat téměř každý. Elektronická produkce nabízí stále více možností díky novým nástrojům, a tím vznikají i nové možnosti tvorby. Bastl Instruments se od roku 2013 snaží jít naproti širokému publiku. Nejen vývojem od lidovějších kousků až po hi-tech inovace, ale taky workshopy a sdružováním komunity. Václav Peloušek provede posluchače svým domácím studiem a dílnou a exkluzivně v ArtCafé uvede hudební novinku Milkshake Soda Burger Fries. Provází Ondřej Bambas.
I přes tři roky můžou členové kolektivu Bastl Instruments pracovat na jednom nástroji, který pak poslouží hudebníkům z celého světa, aby mohli skládat, jak chtějí. Václav Peloušek popisuje vývoj oscilátoru i použití sekvenceru.
Související
-
Elektronická žena. Překvapivé, po léta přehlížené příběhy žen, které formovaly elektronickou hudbu
Daphne Oram, Pauline Oliveros, Beatriz Ferreyra a další. Jejich podíl na vývoji elektronické hudby je doceňován až v poslední době. Uvádějí Pavel Klusák a BioMasha.
-
Elektronický pionýr Klaus Schulze byl mistrem dlouhých hudebních výprav
Tvorbu elektronického inovátora Klause Schulze připomíná v hudebním ArtCafé Pavel Zelinka.
-
Aid Kid přidává více analogu, přemotává pásky a do skladeb ukrývá Radiohead i Marii Rottrovou
Ondřej Mikula alias Aid Kid je všestranným hudebníkem. Ondřej Bambas v ArtCafé zjišťuje odkud kuchá nápady i jaký vklad přináší do hudby Kittchena nebo Lenky Dusilové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


Tajný deník čínské císařovny
Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.