Okoř 2005 - letos poprvé i s Anetou Langerovou

17. srpen 2005

Letošní léto bylo ve znamení hudebních festivalů. Bohužel řada z nich byla provázena nepřízní počasí. Jedním z posledních festivalů bude v sobotu 20. srpna Okoř 2005. Snad právě tomuto tradičnímu, v pořadí již šestému ročníku budou "ti nahoře" přát a jeho návštěvníci si užijí nejen kvalitní muziky a zábavy, ale i krásného počasí.

Pro milovníky dobré hudby je i letos na Okoři připraven jedinečný program. Na pódiu v podhradí se potkají osobnosti folkové a rockové hudby. Vystoupí zde např. Ivan Hlas, originální pražská kapela Bůhví v čele s frontmanem Ondřejem Brzobohatým, pardubičtí Ready Kirken, ostravsko-havířská skupina Kryštof, oceněná Andělem za Nejlepší popové album roku 2004, či L. L. Jetel, český all stars band v čele s Ondřejem Hejmou. Zahraje i Monika Načeva s doprovodem kytary Michala Pavlíčka a druhé kytary Tadeáše Verčáka. Toto trio zahraje kromě jiného i průřez deskou "Možnosti tu jsou". Jako bonbónek zahrají některé písničky v unplugged formě. O další hudební představení se postará početná a stále více oblíbená skupina Divokej Bill, nemůže chybět ani MIG 21 s Jiřím Macháčkem a v neposlední řadě ani Aneta Langerová.

Ondřej Hejma a Michal Pavlíček na loňském festivalu

Na Okoři vystupujete poprvé. Jak se na tento letní festival těšíte a vůbec, jaké byly letošní festivaly, na kterých jste vystupovala?

"Na Okoř se těším opravdu moc a z mnoha důvodů. Jedním z nich je ten, že jsem na Okoři ještě nikdy nebyla, takže poznám nové prostředí. Další je ten, že jsem si jako malá hrozně ráda zpívala "Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta, roubená je stromama... stromama...", tak jsem zvědavá, jestli je to opravdu pravda. A taky se moc těším na lidi, kteří tam, doufám, přijdou. Letos jsem poprvé zpívala na festivalech, a to hodně obohatilo můj pohled na muziku a taky jsem si odnesla spousta nezaplatitelných zkušeností. Byl to jeden z mých snů, vystupovat na festivalech a projít si tu cestu a poznat spousta nových věcí, a to se mi zatím plní a doufám, že plnit ještě bude."

Je publikum na festivalech něčím jiné?

Okoř 2004

"Myslím si, že každé publikum je v něčem jiné, ať je to na samostatných koncertech, nebo na festivalech. Ale hlavní rozdíl je v tom, že na festivaly nechodí lidé jen na mě, ale na spoustu dalších kapel a z toho jsem upřímně měla velký strach. Zjistila jsem, že kdybych měla pořád strach, tak tam nemůžu zpívat... Tak tam prostě zpívám a užívám si to a lidi si to užívají se mnou. Ten, kdo nechce poslouchat, odejde a ten, kdo poslouchat chce, zůstává. Tak to asi má být."

Na co se mohou návštěvníci Okoře těšit?

"Vystupujeme se skladbami z alba Spousta andělů, u kterých jsou předělané aranže - znějí daleko lépe a jsou zajímavější. K tomu máme ještě připravené dvě skladby od zahraničních kapel, které se mi hrozně líbí."

Letní festivaly za chvíli skončí. Co chystáte dále?

"Jelikož je celkem velký zájem na Slovensku, tak bych je ráda na podzim navštívila asi dvěma až třemi samostatnými koncerty. Jinak také plánujeme udělat dva až tři koncerty v Čechách (data a místa konání ještě nejsou určena, ale lidé se je mohou dozvědět později na mých webových stránkách) a už teď se připravuje DVD Spousta andělů, na které se já osobně moc těším. A taky někdy musím už konečně dodělat školu, a to mi dá asi pořádně zabrat, ale stojí to za to!"

Vystoupení hudebních interpretů bude zpříjemněno improvizačním vystoupením Jaroslava Duška a Martina Zbrožka. A co o vystoupení prozradil Jarda Dušek? "Okoř hodláme prokořenit nejen běžným kořením, chceme zkusit i kořání a sestoupit až ke kořenům. V rámci společného křenění budeme ostře čilí až křupaví. A třeba bude všechno jinak, kdopak ví." Vystoupení obou herců je vždy zajímavým až nezapomenutelným zážitkem, o čemž se mohou přesvědčit nejen návštěvníci Divadla Vizita, kde jsou oba herci "doma", ale i z jiných akcí, například z předávání filmových cen Český lev apod.

Organizátoři i letos mysleli na rodiny s dětmi, pro které bude připraven dětský koutek s programem a soutěžemi o zajímavé ceny. Večerem bude opět provázet moderátorka Šárka Kubelková. Část výtěžku bude podle tradice věnována na obnovu a renovaci hradu Okoř.

Okoř 2005

Areál se otevře ve 13 hodin, samotný program začne ve 14 hodin. Do prostoru je bohužel zakázán vstup psům. Již tradičně bude v podhradí vyhrazen prostor pro stanové městečko.

Předprodej vstupenek v síti TicketPro a TicketArt či přímo na místě festivalu. Cena vstupenky je v předprodeji do 19. srpna 300,- Kč a na místě 350,- Kč. Děti do 12 let a vozíčkáři mají vstup zdarma.

Pro návštěvníky bude posílena autobusová doprava ze stanice Dejvická až na Okoř a zpět (bus č. 350). Pro ty, co přijedou autem, pak bude k dispozici parkování.

Časový plán vystoupení - Okoř 2005

14:00 - 14:20 AHOTHER WAY
14:40 - 15:20 READY KIRKEN
15:40 - 16:15 BŮHVÍ
16:35 - 17:05 Monika Načeva
17:35 - 18:25 DIVOKEJ BILL
18:50 - 19:20 L. L. JETEL
19:50 - 20:40 KRYŠTOF
21:10 - 21:50 Aneta Langerová
22:10 - 22:50 Jaroslav Dušek a Martin Zbrožek
23:15 - 00:05 MIG 21
00:30 - 01:15 Ivan Hlas

Webové stránky festivalu Okoř 2005

autor: tisková zpráva
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.