Odpoledne se závodní motorkou

21. březen 2002

V rámci končící výstavy Závodní motocykly - 100 let motocyklového sportu v českých zemích , kterou pořádá Národní technické muzeum v Praze, si nenechte ujít program Odpoledne se závodní motorkou . V neděli 24. března zde můžete shlédnout pásmo dokumentárních filmů, ukázky trialových jízd nebo získat autogramy slavných závodníků a konstruktérů (Štajner, Tichý, Křivka). Na památku se budete moci vyfotografovat na jedinečné motorce Čechie - Böhmerland. Pro děti jsou přichystány soutěže.

Jestliže vám motocyklová výstava z nějakých důvodů unikla, máte ještě do konce března možnost zhlédnout jedinečný soubor více než padesáti domácích závodních motocyklů, který obsahuje kromě známých a úspěšných strojů také motocykly méně známé, či dokonce zapomenuté. Kromě motocyklů zde jsou vystaveny také ceny ze závodů, dobová jezdecká výstroj, fotografie a další předměty spojené s tímto sportem. Zajímavostí expozice je řada vzácných motocyklů, které nebyly dosud nikdy představeny veřejnosti. Uvidíte zde například i nejstarší motocykl vyrobený firmou Laurin a Klement v roce 1904.

Motocykl JAWA z roku 1934

Výstavu připravilo Národní technické muzeum v Praze ve spolupráci s Historickým ústavem Armády České republiky a firmou Antik Car Service, na její realizaci se dále podíleli naši současní i bývalí výrobci motocyklů a celá řada soukromých sběratelů závodních strojů.

autor: dw
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?