Ohlednutí za Festivalem spisovatelů

22. duben 2011

Ve středu 20. dubna skončil letošní Festival spisovatelů Praha.

Tentokrát byl zaměřen na téma studené války, konflikt mediálního a literárního světa a svobody umělce.

Setkat jste se mohli s 11 zahraničními spisovateli, zejména z Řecka, Turecka a Spojených států, a čtyřmi českými během autorských čtení a diskusí na Nové scéně nebo v Americkém centru.

Shrnutí úvodního galavečera naleznete zde, rozhovor s prezidentem Festivalu spisovatelů Michaelem Marchem zde.

V pondělí 18. dubna byl v živém vysílání Mozaiky hostem turecký spisovatel, autor románu Alláhovy dcery, Nedim Gürsel. Záznam hodinového rozhovoru, který tlumočila Anna Kubišta, si poslechněte zde.

Jednoznačně nejsledovanějším autorem, ač se diskusí neúčastnil, byl americký postmodernista Don DeLillo. Rozhovor, který s ním pro Mozaiku natočila amerikanistka Hana Ulmanová, najdete zde.

Hana Ulmanová hovořila také s Junotem Díazem, nositelem Pulitzerovy ceny, který pochází z Dominikánské republiky a v současnosti žije ve Spojených státech (rozhovor zde).

A zde si můžete poslechnout rozhovor s básnířkou a prozaičkou Sylvou Fischerovou, která byla spolu s Petrou Hůlovou, Tomášem Kafkou a Vladimírem Páralem rovněž festivalovým hostem.

autor: ČRo Vltava
Spustit audio