Naděje na záchranu jeseterů
Vědci z Jihočeské univerzity vyvinuli nový postup, kterým by se mohly uměle odchovat kriticky ohrožené a téměř vyhynulé druhy jeseterů.
Vědci z Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity ve Vodňanech chtějí pomoci ohroženým jeseterům, aby zcela nevymizeli z naší planety - vyvinuli proto metodu, jak izolovat zárodečné kmenové buňky jeseterů kriticky ohrožených druhů a jak je transplantovat do jiného, méně ohroženého druhu - zvolili jesetera malého. Ten se stane jakýmsi náhradním rodičem.
Cílem je prostřednictvím takovýchto náhradních rodičů uměle odchovat kriticky ohrožené a téměř vyhynulé druhy jeseterů. Vedoucím příslušného výzkumu je dr. Martin Pšenička z Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity ve Vodňanech.
Nejposlouchanější
Eduard Bass: Purkmistr z Podskalí. Příběh sirotka, který držel vorařské bidlo i život pevně v rukách
-
Balla: Velká láska. Opravdový milostný román, nebo nesmlouvavý a ironický pohled na současný svět?
-
Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Idiot. Nadčasový příběh o víře, že dobrota může změnit lidská srdce
-
Srdce, kosti, petržel, šalvěj, rozmarýn, tymián, Art Garfunkel a Paul Simon pohledem Pavla Klusáka
-
Imre Kertész: Člověk bez osudu. Svědectví malého chlapce o životě v nacistickém koncentračním táboře
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.