Janáčkova filharmonie Ostrava má nového ředitele

3. září 2012

Ředitelem Janáčkovy filharmonie Ostrava se od 1. září stal jednatřicetiletý Jan Žemla. Ve funkci vystřídá Jana Hališku, který byl Magistrátem města Ostravy pověřen řízením filharmonie do 31. srpna.

Jan Žemla přichází z Filharmonie Brno, kde působil jako šéf oddělení koncertních činností a dramaturgie. V době jeho nástupu do funkce mu několik otázek položila Renáta Spisarová.

První koncerty orchestru v nové sezóně se uskuteční ve čtvrtek a pátek 6. a 7. září. V Domě kultury města Ostravy přivítá orchestr dirigenta Petra Vronského a houslistu Václava Hudečka.

Dramaturgii sezóny 2012/13 sestavil ještě bývalý ředitel Jan Hališka a na zahajovací koncert zařadil Brahmsovu 1. symfonii a Dvořákův Koncert pro housle a orchestr a moll.

Spustit audio