Dominik Lang: Dokumentace

4. duben 2012

Galerii Hunt Kastner Artworks v Kamenické ulici v Praze 7 zaplnilo osm blízko sebe postavených podélných panelových bloků s vyříznutými geometrickými průhledy – dílo dvaatřicetiletého umělce Dominika Langa.

Ten v roce 2008 absolvoval ateliér prostorové tvorby na Akademii výtvarných umění v Praze a dva roky také studoval na Cooper Union v New Yorku. V loňském roce představil v pavilonu České a Slovenské republiky na 54. Benátském bienále svůj projekt „Spící město“ a rovněž se stal vedoucím Ateliéru sochařství na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové.

Letos v květnu bude zastoupen na výstavě La Trienale připravované pod vedením kurátora Okwui Enwezora v nově zrekonstruovaném prostoru Palais de Tokio. Některé jeho práce můžeme vidět také na právě probíhající výstavě „Ostrovy odporu / Mezi první a druhou moderností 1985–2012“, kterou uspořádala Sbírka moderního a současného umění ve Veletržním paláci v Praze.

Dominik Lang svůj nový sólový projekt, komponovaný přímo pro prostor galerie Hunt Kastner Arworks, nazval „Dokumentace“ a podobně jako v předchozích projektech se v něm vrací ke vztahu minulosti k současnosti.

Výstavu „Dominik Lang: Dokumentace“ si můžete v galerii Hunt Kastner Artworks v Kamenické 22 v Praze 7 na Letné prohlédnout až do 20. května.

Spustit audio