Collection @Y – nová galerie v Elektrických podnicích
V polovině prosince zahájila ve 4. patře funkcionalistické budovy bývalých Elektrických podniků v Bubenské 1 v Praze 7-Holešovicích svou činnost další nová galerie nazvaná Collection @Y.
U jejího zrodu stojí podnikatel a sběratel Karel Babíček, který jak si mnozí určitě dobře pamatují, provozoval v devadesátých letech na Starém Městě nezávislou Galerii Béhémót, v níž vystavovala celá řada velmi známých, ale i ještě neznámých začínajících umělců, kteří dnes patří ke špičkám české výtvarné scény.
Babíček stál také u zrodu celé řady významných výstavních projektů a nyní se opět na výtvarnou scénu vrací jako galerista. Jako první vystavuje v prostorách Collection @Y jedenatřicetiletý liberecký rodák, malíř David Hanvald, který v roce 2009 ukončil svá studia v ateliéru malby docenta Stanislava Diviše na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.
Ve své malbě se zabývá reinterpretací, kódováním a dekódováním, dekonstrukcí a následnou konstrukcí, jeho metodou je koncepční vizuální hra s prostorem, plochou a živou barvou a napětí mezi uměleckou spontánností a racionálním přístupem.
Ale než Karel Oujezdský položí první otázku malíři Davidu Hanvaldovi, poslechněte si, co o svém rozhodnutí otevřít novou galerii říká galerista a sběratel Karel Babíček.
První samostatnou pražskou výstavu Hanvaldových prací nazvanou „Kunst – historie“ si můžete prohlédnout v nové galerii Collection @Y ve 4. patře bývalých Elektrických podniků v Bubenské 1 v Praze 7-Holešovicích do 5. února.
Nejposlouchanější
-
Imre Kertész: Člověk bez osudu. Svědectví malého chlapce o životě v nacistickém koncentračním táboře
-
Eduard Bass: Purkmistr z Podskalí. Příběh sirotka, který držel vorařské bidlo i život pevně v rukách
-
To jeli dva ve vlaku. Poslechněte si krátkou komedii Zdeňka Svěráka, který slaví 90 let
-
Srdce, kosti, petržel, šalvěj, rozmarýn, tymián, Art Garfunkel a Paul Simon